Trhacie nity
12. feb 2022

Najmenší člen strechy

  • Strechy

Každá strecha je zložená z veľkého množstva častí, väčšinou až z desiatok súčastí, ktoré po zložení tvoria bezpečnú strechu. Jedným z najmenších zo všetkých potrebných dielov je trhací nit.

Trhací nit je súčasťou systémového riešenia pre správne dosiahnutie funkčnej strechy.  Vytvára pevný, nerozoberateľný spoj.

Trhací nit sa zasunie do otvoru dielu. Pomocou montážneho nástroja sa vytiahne na nitovacom tŕni tak, aby deformoval nitovacie puzdro a pevne ich spojil s materiálom, ktorý požadujeme spojiť. Pri dosiahnutí trhacej sily sa nitovací tŕň v mieste požadovaného lomu odlomí a jednoducho sa zlikviduje. Trhacie nity sa dajú inštalovať z jednej strany súčiastky bez potreby prístupu k jej zadnej časti.

Vo firme LAMINA používame trhacie nity v rozmere 4×8 mm. Dodávame ich vo farbách plechov a odkvapových systémov, ktoré máme v ponuke. Skladom máme aj nity s veľkou hlavičkou  v rozmere 4,8×20 mm. Tie vieme nalakovať práškovou farbou podľa vzorkovníka RAL. Používame ich na kotvenie obkladových materiálov pri realizácií odvetraných fasád.

Autor
LAMINA PREŠOV
  • 051 77 323 83
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****