Rodinný dom-Kancelárske priestory Vranov nad Topľou - asfaltové pásy LAMINA PREŠOV

Asfaltové strešné pásy

Pásy na ploché strechy

Viete čo sú to modifikované asfaltové pásy?

Modifikované (polymérové) asfaltové pásy sú asfaltové pásy s nosnou vložkou a obojstrannou krycou hmotou z modifikovaného asfaltu. Rozlišujeme dva typy modifikovaného asfaltu: asfalt modifikovaný elastomérom (PYE) a asfalt modifikovaný plastomérom (PYP).

Elastomérové asfaltové pásy sú zložené z destilačného asfaltu modifikovaného elastomérmi, napr. SBS (styrol-butadién-styrol).

Plastomérové asfaltové pásy sú zložené z destilačného asfaltu modifikovaného termoplastmi, napr. APP (ataktický polypropylén).

Prejdi do e-shopu

Mám záujem

Požiadavky týkajúce sa správnej strešnej konštrukcie sa líšia v závislosti od jednotlivých prípadov. Kvalita a spracovanie použitých materiálov majú rozhodujúci vplyv na životnosť celej strešnej skladby. Možnosti kombinovania rôznych systémových komponentov od spoločnosti Bauder sú prakticky neobmedzené: bežné nataviteľné asfaltové pásy s rýchlonataviteľnými pásmi BauderTHERM, ktoré šetria čas, alebo za studena samolepiace pásy BauderTEC. A to všetko s tepelnou izoláciou podľa vášho výberu.

 

Vrchné vrstvy

Vrchná vrstva musí byť odolná proti vetru a vplyvom počasia. Vysokokvalitné pásy, ako napríklad BauderKARAT, spĺňajú štandardy, ktoré vysoko prevyšujú požiadavky normy DIN. V prípade, že požiarno-technické požiadavky nedovoľujú použitie horákov, je možné použiť za studena samolepiace pásy. V prípade vegetačných striech musia byť použité špeciálne nataviteľné asfaltové pásy odolné proti prerastaniu koreňov.

Prejdi do e-shopu

Vrchné vrstvy - asfaltové strešné pásy BauderDIAMANT

Spodné hydroizolačné vrstvy

Odolné elastomérom modifikované nataviteľné asfaltové pásy BauderFLEX alebo rýchlonataviteľné pásy BauderTHERM UL 50 znamenajú dlhodobú istotu. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam ohybnosti pri nízkych teplotách a odolnosti pri vysokých teplotách dokážu oba tieto výrobky spoľahlivo odolať tomu najvyššiemu zaťaženiu dokonca aj po niekoľkých desaťročiach. Ak je spodná vrstva položená na tepelne citlivom podklade, napríklad tepelnoizolačných doskách EPS, vtedy neprichádzajú do úvahy nataviteľné pásy. V takomto prípade sú vynikajúcim riešením za studena samolepiace hydroizolačné pásy BauderTEC KSA DUO, resp. BauderTEC KSA.

Prejdi do e-shopu

Spodné hydroizolačné vrstvy - asfaltové pásy BauderTEC KSA DUO

Parozábrany

Aby sa zabránilo vlhnutiu častí stavebných konštrukcií, musí parozábrana spoľahlivo vylúčiť akúkoľvek difúziu v smere zvnútra. V takomto prípade ponúkajú spoľahlivé a časovo úsporné riešenie rýchlonataviteľné asfaltové pásy BauderTHERM DS 1 DUO a BauderTHERM DS 2. Vďaka THERM-pruhom s aktivovateľným samolepiacim asfaltom je čas potrebný na položenie pásu značne kratší a realizácia tepelnej izolácie rýchlejšia, a to bez použitia dodatočných lepidiel.

V prípade oceľového trapézového plechu a dreveného podkladu je mimoriadne vhodné použiť za studena samolepiace parozábrany BauderTEC KSD DUO, resp. BauderTEC DBR (s redukovaným požiarnym zaťažením), ktoré sa dajú nalepiť za veľmi krátky čas a bez nutnosti použitia zváracích horákov.

Prejdi do e-shopu

Parozábrany BauderTEC KSD minerál

Tekutá hydroizolácia

 

Prejdi do e-shopu

BauderLiquitec odporúčame - tekutá hydroizolácia

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****