Falcovaná strešná krytina pre šikmé strechy SCHLEBACH LAMINA PREŠOV výrobca plechových krytín

LAMINA PREŠOV slovenský výrobca

Falcovaná strešná krytina SCHLEBACH

Plechová krytina SCHLEBACH je falcovaná strešná krytina vhodná pre strechy od 3 stupňov. Ideálnym podkladom je celoplošné drevené debnenie.

K podkladu sa pásy krytiny pripevňujú pevnými a posuvnými príponkami, ktoré nie sú viditeľné (tzv. skryté kotvenie). Jednotlivé pásy krytiny sa spájajú niekoľkými typmi spojov pre priečne i pozdĺžne napojenie.

Mám záujem

logo U.S.Steel - USS
logo VMZINC
logo Profal
logo Prefa
Falcovaná strešná krytina SCHLEBACH šikmé strechy LAMINA PREŠOV slovenský výrobca

Systém SCHLEBACH

Systém SCHLEBACH nahrádza starý spôsob falcovania plechových krytín, kedy sa ručne "stavali" pol drážky a pomocou klampiarskeho náradia sa jednotlivé pol drážky dvojito uzatvárali. V rámci systému Schlebach sa krytina najprv naprofiluje malým a veľkým falcom, ktoré do seba zapadajú. Na tento falc sa pri nízkom sklone lepí kaučukové tesnenie a pred falcovaním sa kotví pevnými a posuvnými príponkami k drevenému záklopu, resp. na strešnú konštrukciu.

Pomer pevných a posuvných príponiek je závislý na dĺžke pásu a rozťažnosti materiálu. Na záver sa krytina uzatvára špeciálnymi kliešťami (tzv. uzatvárače malého a veľkého falcu), prípadne strojovým falcovaním.

 

Profilovací stroj Quadro - LAMINA PREŠOV výrobca plechovej krytiny Schlebach

Krytina SCHLEBACH je plechová strešná krytina, ktorá sa falcuje. Formovanie a falcovanie sa uskutočňuje pomocou nemeckej profi techniky SCHLEBACH. Prevedenie pásov môže byť hladké alebo s prelisom. Je možné použiť pásy rôznej dĺžky, nakoľko formovanie môže prebiehať aj priamo na stavbe.

Šírka pásov je od 180 do 800 mm. Tento systém umožňuje realizáciu zložitých architektonických návrhov aj oblúkových a je možné ho použiť aj pre veľmi malé sklony. Vhodný je ako pre rodinné domy, tak aj pre veľké objekty rôzneho zamerania - športové haly, výrobné haly a pod.

Formovanie a falcovanie plechovej krytiny Schlebach priamo na stavbe LAMINA PREŠOV

Na výrobu falcovanej strešnej krytiny SCHLEBACH sa môžu použiť rôzne plechy, ako napríklad pozinkovaný plech, medený plech, hliníkový plech PREFALZ, titánzinkový VM ZINC plech alebo v poslednej dobe najpoužívanejší materiál: lakoplastovaný plech v rôznych odtieňoch RAL.

 

Výroba spočíva v súvislých pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

logo - skryté kotvenie

Výhody krytiny SCHLEBACH

 • Nízka hmotnosť
 • Rýchla a jednoduchá montáž
 • Bezúdržbovosť
 • Vysoká odolnosť
 • Záruka až 30 rokov
 • Atraktívna a štýlová
 • Kompletný systém s príslušenstvom
 • Vhodná pre novostavby a rekonštrukcie
 • Nízka hmotnosť
 • Rýchla a jednoduchá montáž
 • Vysoká odolnosť
 • Záruka až 30 rokov
 • Atraktívna a štýlová
 • Kompletný systém s príslušenstvom
 • Vhodná pre novostavby a rekonštrukcie

Technické dáta - Schlebach

Materiál:Titánzinok - VM ZINC, LPL plech,
Hliníkový plech, Meď, Pozink,
Hrúbka:0,50; 0,55; 0,60; 0,70 mm
Dĺžka: 0,8-10 m
Sklon:od 3°
Farba:neobmedzená podľa RAL

Cenníky a katalógy

Montážny návod SCHLEBACH

 

Falcovaná strešná krytina SCHLEBACH technické dáta
Plechová krytina SCHLEBACH LAMINA PREŠOV
Falcovaná strešná krytina SCHLEBACH LAMINA PREŠOV slovenský výrobca

Povrchové úpravy strešných krytín

Standard

Povrchová úprava Standard je najčastejšie používaná úprava s dobrým pomerom ceny a kvality so zárukou 10 rokov. Patrí medzi základné náterové systémy s povrchovou hrúbkou 25 mikrónov.

Eleganz

Povrchová úprava Eleganz je najvyhľadávanejším materiálom pre plechovú strechu. Jej povrchovú úpravu tvorí vrstva polyesteru v hrúbke 25 mikrónov obohatená textúrou čo dodáva krytine moderný matný vzhľad. Navyše sa materiál vyznačuje vyššou koróznou triedou a zvýšenou farebnou stálosťou so zárukou 15 rokov.

Strong

Povrchová úprava Strong s hrúbkou až 50 mikrónov zabezpečuje vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ochrane proti korózií, UV stabilite a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším. Vynikajúca kvalita so zárukou 30 rokov.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
 • 0911 421 855
 • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****