Klasický krov
30. jún 2022

Krov je súčasť stavby, ktorá prenáša vlastnú hmotnosť strechy a na ňu pôsobiace zaťaženie dažďom, snehom, vetrom do nosnej konštrukcie domu cez nosné múry, až do základov v zemi.

22. jún 2022

Potrebujete atypické plechové výrobky a neviete, kde ich nájsť? My v Lamine vám s tým pomôžeme!

Nová strecha školy - blog
20. jún 2022

Celé to začalo ešte v zime. Starosta obce nás oslovil na spoluprácu pri rekonštruovaní strechy na budove základnej školy v obci. Po prejdení všetkých úkonov spojených so zameraním a tvorbou cenovej ponuky, ku ktorej patrí použitie správneho systémového riešenia, sme sa stali úspešným kandidátom vo výberovom konaní. Potom sme sa mohli pustiť do samotnej realizácie.

Snehový zachytávač na strechu
15. jún 2022

Neoddeliteľnou súčasťou strešných doplnkov ku strešným krytinám CLIP PANEL sú aj snehové zachytávače, ktoré slúžia na ochranu zdravia a majetku hlavne v zimnom období. Umiestnenie a počet snehových zachytávačov navrhuje vždy statik alebo projektant.

11. mar 2022

Určite ste sa už mnohí stretli s vetracími mriežkami, ktoré Vám namontovali na strechu pokrývači a v priebehu užívania stavby sa táto uvoľnila, tak sa stala vstupnou bránou pre hlodavce, kuny a lasice.

Trhacie nity
12. feb 2022

Každá strecha je zložená z veľkého množstva častí, väčšinou až z desiatok súčastí, ktoré po zložení tvoria bezpečnú strechu. Jedným z najmenších zo všetkých potrebných dielov je trhací nit.

11. nov 2021

Stále máme v čerstvej pamäti časy, kedy sa do realizácie striech pustil ktokoľvek. Hlavne na vidieku, pri svojpomocnej výstavbe rodinných domov, sa vždy našiel niekto, kto sa nebál výšok a pustil sa do výstavby krovu a jeho pokrytia.

21. okt 2021

Klampiarske remeslo je zaujímavé a dobrých klampiarov nikdy nebolo dostatok. Vyzerá to tak, že asi ani nikdy nebude.

13. okt 2021

Na čo treba myslieť pri výbere strešnej krytiny?

30. sep 2021

Vikier je vertikálny okenný otvor, začlenený do šikmej strechy. Je tvorený samotnou okennou konštrukciou, stienkami a zastrešením. Vikier môže byť osadený do šikmej strechy akéhokoľvek tvaru.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]