Muž na streche s tromi rukami
24. nov 2023

Ako správne zvoliť bezpečnostné prvky pre vašu strechu? Máte pocit, že pri práci na streche by sa vám zišla extra ruka? Naša nová blogová séria vám prezradí, ako vybrať ideálne bezpečnostné prvky, ktoré vám dodajú sebavedomie aj bez ruky navyše!

GALECO STAL2 dom s hranatým odkvapom a strešnými podhľadmi z PVC
22. sep 2023

  Za posledných 10 rokov prestal byť prvkom, ktorého úlohou je len odvádzať vodu zo strechy. V súčasnosti môže byť estetickým doplnkom tvaru stavby, prispôsobeným architektúre. Moderný odkvap – pretože o ňom hovoríme – namiesto toho, aby obmedzoval, dáva nové príležitosti.   Stavebníctvo sa neustále mení a rozvíja. A predsa, keď mnohí ľudia počujú slovo […]

Rodinný dom-Kancelárske priestory Vranov nad Topľou - asfaltové pásy LAMINA PREŠOV
23. jan 2023

Aktuálne sú trendom ploché strechy. V architektúre sa objavujú čoraz viac, no treba podotknúť, že so sebou tieto strechy prinášajú rôzne riziká poškodenia.

Rodinný dom Humenné - šikmá strecha, plechová strešná krytina CLIP PANEL LAMINA PREŠOV - LPL plech ELEGANZ RAL 8017
19. jan 2023

Zimné obdobie prináša so sebou oveľa viac rizík ako iné ročné obdobia. Či je to stavebníctvo, doprava, strojárstvo, poľnohospodárstvo, alebo dokonca ľudský organizmus, všetci sa na zimu musíme pripraviť. Ani pri streche ako celku (strešná krytina, doplnky a odkvapový systém strechy) nemôžeme zanedbať prípravu na zimnú sezónu.

Odkvapy
13. jan 2023

V súčasnej dobe sa kladie veľký dôraz na znižovanie energetickej náročnosti stavieb. Podlieha tomu celé stavebníctvo – menia sa zloženia materiálov, skladba stavieb a pod.

10. jan 2023

Čo má vplyv na životnosť PVC fólií? Hlavným faktorom je kvalitné prevedenie hydroizolácie a kvalitná fólia. Druhotnými faktormi sú pravidelná údržba a kontrola takýchto striech (aspoň dvakrát za rok) či včasné odstránenie vád. Životnosť PVC fólií môžu predĺžiť nasledujúce riešenia:

BauderLiquitec odporúčame - tekutá hydroizolácia
21. dec 2022

Pri realizácii nových striech, ale aj pri rekonštrukciách sa často stretávame s rôznymi zložitými prestupmi strechou. Niekedy je pomerne náročné zabezpečiť vodotesné napojenie týchto prestupov na krytinu. Často totiž ide o napojenie rôznych materiálov.

Rodinný dom, Tatranská Štrba - šikmá strecha CLIP PANEL LAMINA PREŠOV - plech LPL STRONG RAL 7016
19. dec 2022

Strecha musí vydržať desaťročia. Prečo na streche nešetriť?

Rodinný dom Veľký Šariš plechová strešná krytina CLIP PANEL -3 LAMINA PREŠOV
12. dec 2022

Strešný vpust je vždy ako spodný diel (preto má v názve vonkajší priemer pre napojenie na nadväzujúce dažďové potrubie) a nadstavec vpustov sa osadzuje vždy do vpustu (hrdlo vpustu, teda jeho horná časť je univerzálna cca 130 mm a nezáleží na tom, či je vpust DN 70, 100 alebo 125 – nadstavec vpustu ide vložiť do týchto priemerov).

tepelna roztiaznost strechy
02. dec 2022

V tomto blogu vám chceme predstaviť originálne lemovanie strešných okien Velux ku krytine Clip panel. 

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]