Strecha v zime
20. sep 2022

Iste ste si v zime všimli, že strechy, pokiaľ je pod nulou a nesvieti na ne priame slnko, zvyknú byť pokryté súvislou námrazou. A určite ste postrehli aj to, že niektoré mávajú túto námrazu na viacerých miestach roztopenú, pričom je krytina na týchto miestach vlhká. Je to spôsobené únikmi tepla z interiéru cez strešný plášť a dôkazom existencie tepelných mostov v ňom.

16. sep 2022

Ak svoju firmu neustále zlepšujete, zakúpenie CNC ohýbačky je prirodzeným krokom. Rozšírenie výroby, vyššia efektivita či rýchlejšia realizácia väčších stavebných projektov – to všetko sú dôvody, ktoré nevyhnutne vedú k obstaraniu CNC ohýbačky nemeckej výroby RAS XXL – Center.

Hrebeňové pásy vetracie pásy Cororop LAMINA PREŠOV strešné doplnky
06. sep 2022

Správne kotvenie strešnej krytiny je alfou a omegou riadnej funkčnosti strešného plášťa. Je potrebné venovať mu rovnaké percento pozornosti ako strešnej skladbe, snehovým zábranám alebo správnemu odvodneniu.

Tepelná izolácia šikmých striech BauderPIR PIR dosky LAMINA PREŠOV
30. aug 2022

Spoločnosť Bauder je tretím najväčším výrobcom materiálov pre ploché strechy v Európe. Venuje sa nielen výrobe, ale aj vývoju a inovácii materiálov. Do jej portfólia patria tepelné PIR izolácie pre ploché a šikmé strechy, asfaltové hydroizolácie, hydroizolácie na báze PVC a hydroizolácie na báze TPO (FPO).

22. aug 2022

Čoraz väčšiu popularitu si u nás získavajú HPL dosky. Tešia sa obľube medzi architektmi, projektantmi, developermi a svoje miesto si čoraz častejšie nachádzajú aj v domovej a bytovej výstavbe.

Hliníkové plechy LAMINA PREŠOV slovenský výrobca
15. aug 2022

V súčasnosti si môžu zákazníci vybrať zo širokej ponuky materiálov, určených na výrobu strešných krytín. Cenovo najprístupnejší je pozinkovaný plech. Ďalej sú to lakoplastové plechy, ale aj prémiové plechy – hliníkové, titánzinkové či medené.

rodinný dom Petrovany LAMINA PREŠOV
10. aug 2022

Pojem lapač nečistôt sa v stavebníctve nevyskytuje až tak často, používanejším pojmom je skôr GEIGER. Ide o príslušenstvo odkvapového systému, ktoré slúži na zachytávanie splavenín zo strechy budovy. 

27. júl 2022

Žiadna stavba sa nezaobíde bez použitia klampiarskych prvkov. Svoje uplatnenie si nájdu pri strechách – či už šikmých alebo plochých, a nájdeme ich na fasádach. 

Odkvapy
19. júl 2022

Pravidelnou kontrolou a údržbou odkvapov predídete skráteniu životnosti odkvapového systému, prípadne poškodeniu iných častí domov.

Zelená strecha
11. júl 2022

Zelená strecha – čoraz častejšie používaný pojem v stavebníctve. Ide o moderné architektonické riešenie pokrytia strechy kúskom prírody.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]