Lamina Prešov Autorizovaný predajca Bauder

Pásy na šikmé strechy

Poistné hydroizolačné vrstvy (PHV) a podkladové pásy

Na čo slúži podkladový pás, resp. poistná hydroizolačná vrstva pod strešnou krytinou?

Podkladový pás, resp. poistná hydroizolačná vrstva slúži ako druhá ochranná a vodu odvádzajúca vrstva pod strešnou krytinou. Tým chráni strechu pred vlhkosťou a poveternostnými vplyvmi. Zabraňuje, aby do strešnej konštrukcie a tepelnej izolácie prenikol dážď, sneh alebo kondenzovaná vlhkosť. Táto druhá, vodu odvádzajúca vrstva musí od začiatku spĺňať vysoké požiadavky. V prípade poškodenia strešnej krytiny musí byť samostatne schopná ochrániť strechu od prípadného poškodenia.

Prejdi do e-shopu

Mám záujem

Pásy na šikmé strechy Bauder PHV podkladové pásy LAMINA PREŠOV

V našej ponuke nájdete len tú najlepšiu ochranu, ako sú inovatívne asfaltové pásy Bauder. Od časovo úspornej technológie samolepiacich spojov až po difúznu otvorenosť, máme pre Vás riešenia pre každé použitie a každú požiadavku. Spoločnosť Bauder vykonáva odjakživa priekopnícku prácu v oblasti šikmých striech. Pri každom vývoji kladie dôraz na bezpečnosť, kvalitu a účinnosť.  Názov BauderTOP  je v súčasnosti  synonymom vysokokvalitných podkladových pásov pre šikmé strechy.  Vyberte si to najvhodnejšie riešenie pre Vašu šikmú strechu.

Poistné hydroizolačné vrstvy (PHV) a podkladové pásy s vysokým stupňom tesnosti

Pásy sú vodotesné po celej ploche vrátane oblasti spojov. Sú výborné na splnenie požiadaviek na poistné hydroizolačné vrstvy s vysokým stupňom tesnosti (pre tzv. vodotesné a nepremokavé podstrešie). Poistné hydroizolačné vrstvy sa inštalujú ako prídavné opatrenie pod pálenú a betónovú skladanú strešnú krytinu. Montujú sa na debnenie, kompozitné drevené dosky alebo tlaku odolné tepelnoizolačné vrstvy. V prípade vodotesného podstrešia je kontralata zakomponovaná do hydroizolácie (zakrývací pás SK), zatiaľ čo v prípade nepremokavého podstrešia je kontralata podložená tesniacou páskou pod kontralaty.

Prejdi do e-shopu

BauderTOP UDS 1.5 Lamina Prešov Autorizovaný predajca Bauder

Poistné hydroizolačné vrstvy (PHV) a podkladové pásy

Poistné hydroizolačné vrstvy a podkladové pásy šikmých striech sa inštalujú ako prídavné opatrenie pod skladanú strešnú krytinu. Strešná krytina môže byť vyrobená z pálených alebo betónových škridiel, prírodnej bridlice, asfaltových šindľov, vláknocementových prvkov a kovu. V závislosti od jej vlastností sa inštalujú nad krokvy a/alebo debnenie, tepelnoizolačné vrstvy. Rozlišujeme poistné hydroizolácie s lepenými spojmi alebo s voľným prekrytím. Poistná hydroizolácia s lepenými spojmi je dostatočne vodotesná, v oblasti priečnych aj pozdĺžnych okrajov so zlepenými spojmi. Poistná hydroizolácia s voľným prekrytím je dostatočne vodotesná. Prekrytia pásov sú zhotovené len s voľným presahom.

Prejdi do e-shopu

Separačná vrstva pre kovové strechy

Kovové falcované strechy a fasády sú výzvou z technického aj konštrukčného hľadiska. Prísne požiadavky sú kladené najmä na ochranu proti vlhkosti pod kovovou krytinou. Difúzne otvorený separačný podkladový pás pod kovové krytiny so samolepiacim spojom BauderTOP VENT NSK zaisťuje od samého začiatku optimálnu bezpečnosť. Jedinečnosť tohto pásu: cca. 8 mm vysoká vyrovnávacia a drenážna slučková rohož zaručuje rýchle a spoľahlivé odvádzanie vlhkosti medzi kovovou krytinou a separačnou vrstvou. Trvalé zaťaženie spodnej strany kovu vlhkosťou je vylúčené. Tým sa výrazne zvyšuje životnosť strechy. BauderTOP VENT NSK je bezpečný už pri montáži. Pozdĺžne samolepiace spoje sa tesne uzavrú hneď po položení pásu. Vďaka tomu je drevený podklad chránený až do zakrytia krytinou.

Prejdi do e-shopu

BauderTOP VENT NSK Lamina Prešov Autorizovaný predajca Bauder

Parozábrany a parobrzdy

Parozábrany a parobrzdy zabraňujú prenikaniu vlhkosti do tepelnej izolácie. Slúžia aj ako vzduchotesná vrstva na zabránenie prieniku vzduchu cez zateplenú strešnú konštrukciu. Líšia sa svojimi sd-hodnotami (ekvivalentná difúzna hrúbka): parozábrany majú sd-hodnotu ≥ 1 500 m, parobrzdy majú sd-hodnotu medzi 0,5 a < 1 500 m. Rozhodnutie, či použiť parozábranu alebo parobrzdu, závisí od použitých materiálov.

Prejdi do e-shopu

Lamina Prešov Autorizovaný predajca Bauder

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****