BauderPIR ploché strechy PIR dosky Lamina Prešov -1

Tepelnoizolačný materiál pre ploché strechy

PIR dosky

Tepelná izolácia pomocou BauderPIR

BauderPIR je zdokonalená tuhá polyuretánová pena so zvýšeným PIR indexom, a tým aj s vylepšenými vlastnosťami. Je to tepelnoizolačný materiál s najnižšou  tepelnou vodivosťou, ktorý aj s malou hrúbkou tepelnej izolácie spĺňa požiadavky Vyhlášky o úsporách energie.

Tepelnoizolačné materiály vyrobené z BauderPIR sa vyznačujú vysokou tepelnou stálosťou a dobrou rozmerovou stabilitou. BauderPIR je odolný proti horúcemu asfaltu a môže byť izolovaný asfaltovými pásmi.

BauderPIR nespráchnivie, je odolný proti plesniam a hnilobe, je bez zápachu a fyziologicky nezávadný pre príslušné technické použitie stavby.

 

Mám záujem

BauderPIR ploché strechy PIR dosky Lamina Prešov -1

Pri plánovaní striech z hľadiska protipožiarnej ochrany treba vnímať skladbu strechy ako systém. Požiarne vlastnosti jednotlivých funkčných vrstiev nám dajú len veľmi obmedzené závery o správaní pri požiari strechy ako celku. V požiarnych testoch tepelnoizolačné materiály PIR preukázali výnimočne priaznivé správanie pri požiari. V súčasnosti sa v mnohých krajinách, napr. v USA, používajú na veľké strechy najmä tepelnú izoláciu PIR. V Nemecku i v ďalších európskych štátoch sa tieto vysokovýkonné tepelnoizolačné materiály tešia takisto čoraz väčšej obľube vďaka svojej odolnosti proti vysokým teplotám, netaviteľnosti, vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam a racionálnej montáže. V prípade požiaru si tuhá PIR pena zachová dlhšie svoj tepelnoizolačný účinok, neodkvapkáva a chráni ďalšie vrstvy skladby pred účinkami požiaru.

Tepelná izolácia pre ploché strechy

Na dosiahnutie vždy optimálneho riešenia pre ploché strechy s rozdielnym konštrukčným typom sú potrebné rôzne tepelnoizolačné dosky. Napríklad pre ľahkú priemyselnú strechu je obzvlášť vhodné použiť veľkoformátovú a čo najľahšiu izolačnú dosku, zatiaľ čo na menšie strechy s hydroizoláciou z nataviteľných asfaltových pásov sa použijú dosky s inými rozmermi a povrchmi.

Tepelná izolácia pre balkóny a terasy

Správna tepelná izolácia domu je čoraz dôležitejšia. Optimálna tepelná ochrana preto zahŕňa aj tepelnú izoláciu terás a balkónov. Spoločnosť Bauder ponúka ideálne riešenie zateplenia pre všetky vaše požiadavky. Vysokovýkonné tepelnoizolačné materiály BauderPIR FA TE a BauderVIP TE sú vhodné pre najrôznejšie výšky zabudovania a disponujú jedinečnými izolačnými vlastnosťami. V rámci kompletného systému bude vaša strecha nielen perfektne zaizolovaná, ale získa aj pridanú hodnotu bezpečnosti vďaka vysokokvalitných hydroizolácii z modifikovaných asfaltových pásov alebo umelohmotných FPO fólií a k tomu obstojí aj proti krokovému hluku.

Tepelná izolácia podláh

Vysoko výkonný tepelnoizolačný materiál BauderPIR FA TE je tiež ideálny na použitie ako izolácia podláh.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]