BauderPIR ploché strechy PIR dosky Lamina Prešov -1

Tepelnoizolačný materiál pre ploché strechy

PIR dosky

Tepelná izolácia pomocou BauderPIR

BauderPIR je zdokonalená tuhá polyuretánová pena so zvýšeným PIR indexom, a tým aj s vylepšenými vlastnosťami. Je to tepelnoizolačný materiál s najnižšou  tepelnou vodivosťou, ktorý aj s malou hrúbkou tepelnej izolácie spĺňa požiadavky Vyhlášky o úsporách energie.

Tepelnoizolačné materiály vyrobené z BauderPIR sa vyznačujú vysokou tepelnou stálosťou a dobrou rozmerovou stabilitou. BauderPIR je odolný proti horúcemu asfaltu a môže byť izolovaný asfaltovými pásmi.

BauderPIR nespráchnivie, je odolný proti plesniam a hnilobe, je bez zápachu a fyziologicky nezávadný pre príslušné technické použitie stavby.

 

Prejdi do e-shopu

Mám záujem

BauderPIR ploché strechy PIR dosky Lamina Prešov -1

Pri plánovaní striech z hľadiska protipožiarnej ochrany treba vnímať skladbu strechy ako systém. Požiarne vlastnosti jednotlivých funkčných vrstiev nám dajú len veľmi obmedzené závery o správaní pri požiari strechy ako celku. V požiarnych testoch tepelnoizolačné materiály PIR preukázali výnimočne priaznivé správanie pri požiari. V súčasnosti sa v mnohých krajinách, napr. v USA, používajú na veľké strechy najmä tepelnú izoláciu PIR. V Nemecku i v ďalších európskych štátoch sa tieto vysokovýkonné tepelnoizolačné materiály tešia takisto čoraz väčšej obľube vďaka svojej odolnosti proti vysokým teplotám, netaviteľnosti, vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam a racionálnej montáže. V prípade požiaru si tuhá PIR pena zachová dlhšie svoj tepelnoizolačný účinok, neodkvapkáva a chráni ďalšie vrstvy skladby pred účinkami požiaru.

Tepelná izolácia pre ploché strechy

Na dosiahnutie vždy optimálneho riešenia pre ploché strechy s rozdielnym konštrukčným typom sú potrebné rôzne tepelnoizolačné PIR dosky. Napríklad pre ľahkú priemyselnú strechu je obzvlášť vhodné použiť veľkoformátovú a čo najľahšiu izolačnú dosku, zatiaľ čo na menšie strechy s hydroizoláciou z nataviteľných asfaltových pásov sa použijú PIR dosky s inými rozmermi a povrchmi.

 

Bauder tepelnoizolačný materiál - PIR dosky

Tepelná izolácia pre balkóny, terasy a podlahy

Správna tepelná izolácia domu je čoraz dôležitejšia. Optimálna tepelná ochrana preto zahŕňa aj tepelnú izoláciu terás a balkónov. Spoločnosť Bauder ponúka ideálne riešenie zateplenia pre všetky vaše požiadavky. Vysokovýkonné tepelnoizolačné materiály PIR dosky BauderPIR FA TE a BauderVIP TE sú vhodné pre najrôznejšie výšky zabudovania a disponujú jedinečnými izolačnými vlastnosťami. Vysoko výkonný tepelnoizolačný materiál BauderPIR FA TE je tiež ideálny na použitie ako tepelná izolácia podláh.

V rámci kompletného systému bude vaša strecha nielen perfektne zaizolovaná, ale získa aj pridanú hodnotu bezpečnosti vďaka vysokokvalitných hydroizolácii z modifikovaných asfaltových pásov alebo umelohmotných FPO fólií a k tomu obstojí aj proti krokovému hluku.

 

Bauder tepelnoizolačný materiál PIR dosky

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****