Bezpečnostné systémy - kotviaci bod siank-four falcované plechové krytiny LAMINA PREŠOV

Bezpečnostné systémy

Bezpečnosť pri práci na streche

Bezpečnostné systémy – názov spoločný pre všetky zariadenia, ktoré sa montujú na strechy s cieľom zabezpečiť bezpečné pracovisko a ochranu zamestnancov pred pádom z výšky.

Prejdi do e-shopu

 

Nie všetky produkty sú už  dostupné v našom e-shope. Ak tam nenájdete vhodný produkt, kontaktujte nás.

Mám záujem - dopyt

Bezpečnostné systémy striech - strešné doplnky LAMINA PREŠOV

Systémy ochrany proti pádu sú inštalované na povrchu celej strechy tak, aby sa vytvorila bezpečná pracovná zóna.  Celá montáž závisí od počtu a frekvencie kotviacich bodov, ktoré sa majú umiestniť. Naša ponuka zahŕňa dva istiace systémy:

• Lanový nepriechodný systém,

• Lanový priechodný systém.

Rozdiel medzi týmito bezpečnostnými prvkami strechy je v možnosti odpojenia pracovníka od bezpečnostných bodov:

  • Lanový nepriechodný systém počas práce vyžaduje odpojenie pracovníka od bezpečnostného bodu.
  • Lanový priechodný systém - Rope Through System umožňuje nepretržité používanie a pracovník sa pri práci nemusí odpínať od kotviacich bodov.

Kotviace body

Bezpečnostné systémy - kotviaci bod siank-four falcované plechové krytiny LAMINA PREŠOV
Kotviaci bod Shield trapézové plechy LAMINA PREŠOV
Kotviaci bod Coppo profilovaná plechová krytina LAMINA PREŠOV
Kotviaci bod Towera2 betón, drevo, oceľ LAMINA PREŠOV - bezpečnostné systémy

Kotviace body možno nazvať bezpečnými bodmi, ku ktorým sa pracovník pripútava pri práci vo výškach. Sú testované a majú certifikáty, ktoré dokazujú najvyššiu bezpečnosť produktov. Vyhovujú normám EN 795, CEN/TS 16415 a UNI 11578.

Kotviace body umožňujú upevnenie 2 až 4 pracovníkov.  Môžu byť použité ako konzola pre jednoduché očko alebo ako prvok kotviacej línie na strechách vyrobených z plechov so stojatou drážkou, trapézových plechov, profilovaných plechov alebo zo škridiel. Istiace stĺpiky umožňujú montáž priamo na drevo, betón a oceľ.

 

 

 

 

Lanový nepriechodný systém

Lanový nepriechodný bezpečnostný systém - to sú výrobky, ktoré chránia pracovníka pred pádom z výšky. Ide o trvalú ochranu, ktorá sa upevňuje pomocou kotviacich bodov na nosnú konštrukciu. Použitím lanového nepriechodného systému sa pracovník bezpečne dostane do priestorov, kde hrozí pád z výšky. Lano pripevnené k kotviacim bodom umožňuje voľný pohyb pozdĺž vedenia.

V lanových nepriechodných bezpečnostných systémoch sa však používajú prvky,  ktoré vyžadujú odpínanie pracovníka od pevného lana.

Lanový priechodný systém

Lanové systémy priechodné LAMINA PREŠOV - bezpečnosť na streche

Priechodný lanový systém je istiaci systém, pri ktorom sa pracovník môže pohybovať po celej dĺžke kotviacej línie a nemusí sa od nej odopínať.

Je to zostava inovatívnych produktov, ktoré chránia pracovníka pred pádom z výšky. Laná sú pripevnené k kotviacim bodom a umožňujú voľný a bezpečný pohyb po streche pri práci vo výškach. Vďaka priechodným lanovým bezpečnostným systémom majú pracovníci možnosť dostať sa na ťažko dostupné a nebezpečné miesta na streche.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****