bezpečnostné strešné doplnky - snehové zábrany dvojrúrkové na plechovej strešnej krytine clip panel - fotka strechy

Snehové zábrany

Snehové ochranné systémy

Každá strecha potrebuje primeranú ochranu proti zosuvu snehu. Je dôležité aby táto ochrana bola odolná, trvanlivá a bezpečná. Snehové zábrany sa dobre osvedčujú na každej strešnej krytine.

Prejdi do e-shopu

Mám záujem - dopyt

Snehové zábrany dvojrúrkové pripevnené na strešnej krytine bez vytvárania otvorov - strešné doplnky LAMINA PREŠOV

Kategória snehových zábran zahŕňa produkty, ktoré chránia pred zosuvom snehu zo strechy. Jednoducho a bezpečne sa montujú na rôzne strešné krytiny. V našej ponuke nájdete nami najviac odporúčané rúrkové snehové zábrany, ale taktiež oblúkové sneholapy a háky.

Pozrite si ponuku snehových zábran v našom e-shope. Ak tam nenájdete vhodný produkt pre Vašu strešnú krytinu, kontaktujte nás. Pomôžeme Vám.

 

Rúrkové snehové zábrany

Rúrkové zachytávače snehu - ako už názov napovedá, pozostávajú z rúrok usporiadaných vodorovne, uložených na špeciálnych konzolách. Jednorúrkové konzoly umožňujú montáž snehovej zábrany s jednou rúrkou. Dvojitá konzola umožňuje inštaláciu dvoch snehových rúrok a najrozsiahlejšia trojitá konzola umožňuje inštaláciu až troch snehových rúrok. Takéto snehové zábrany sú najúčinnejšou bariérou proti zosuvu snehu zo strechy.  Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach. Umožňujú rýchlu, jednoduchú a bezpečnú montáž snehových zábran na rôzne strešné krytiny. Jednotlivé prvky snehových zábran sa dajú kúpiť zvlášť alebo už ako hotové zostavy. Hotové súpravy snehových zábran Vám ušetria čas, ktorý by ste strávili výberom jednotlivých prvkov. Naša ponuka zahŕňa hotové súpravy rúrkových snehových zábran pre plechové falcované krytiny (SCHLEBACH), krytiny spájané metódou click (CLIP PANEL) a plechové profilované krytiny - škridloplechy (LAMINKA).

 

Snehové zábrany sa vyrábajú z rôznych materiálov, podľa potrieb zákazníka: hliník, meď, oceľ a prémiová oceľ. 

Oceľové a hliníkové snehové zábrany môžu byť práškovo lakované, aby sa dali ľahšie prispôsobiť štýlu budovy a farbe strešnej krytiny. Medené protisnehové zábrany sa naopak výborne hodia na strechy práve z tohto kovu. Meď ako materiál je meď bezúdržbová , odolná voči korózii a vodotesná. Medený systém snehových zábran bol vytvorený pre zákazníkov, ktorí oceňujú materiály najvyššej kvality.

 

Rúrkové snehové zábrany - kompletné zostavy LAMINA PREŠOV
Hliníkový systém ochrany pred snehom - jednorúrkové snehové zábrany, maketa pripevnená na plechovej falcovanej krytine

Výnimočnosťou rúrkových snehových zábran sú konzoly na ktoré sa montujú. Tieto špeciálne konzoly sa montujú na plechové falcované krytiny a krytiny spájané metódou "click" bez vytvárania otvorov v strešnej krytine!

 

Medený systém ochrany pred snehom - rúrkové snehové zábrany LAMINA PREŠOV
Oceľový systém ochrany pred snehom - dvojrúrkové snehové zábrany, maketa pripevnená na plechovej krytine clip panel

Kedy sú potrebné snehové zábrany?

Zima je v našej krajine veľmi často spojená so snežením. Sneh potom zostáva na strechách budov, kým sa nezačne trochu otepľovať. Žiaľ, so stúpajúcou teplotou stúpa aj váha snehu, keď sa začne topiť, veľmi oťažie, zosúva sa zo striech a stáva sa vážnou hrozbou. Snehové zábrany ho držia na mieste, čím zaistia, že nečakane nespadne na okoloidúcu osobu alebo auto, alebo nepoškodí fasádu budovy. Preto sú zachytávače snehu dôležitým prvkom každej strechy aj s miernym sklonom, najmä v regiónoch s častými výdatnými zrážkami a nízkymi teplotami.

Dvojrúrkové snehové zábrany na plechovej krytine clip panel pokrytej snehom

Naše protisnehové systémy sú zárukou kvality a zabezpečia dlhoročnú ochranu vašej strechy pred snehom. Okrem toho majú aj jedinečný vzhľad a estetiku.

 

 

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****