bezpečnostné strešné doplnky - snehové zábrany LAMINA PREŠOV

Snehové zábrany

Snehové ochranné systémy

Každá strecha potrebuje primeranú ochranu proti zosuvu snehu. Je dôležité aby táto ochrana bola odolná, trvanlivá a bezpečná. Snehové zábrany sa dobre osvedčujú na každej strešnej krytine.

 

Snehové zábrany - strešné doplnky LAMINA PREŠOV

Kategória snehových zábran zahŕňa produkty, ktoré chránia pred zosuvom snehu zo strechy. Jednoducho a bezpečne sa montujú na rôzne strešné krytiny. V našej ponuke nájdete konzoly rúrkových snehových zábran pre vláknocementové škridle, ploché strechy, trapézové plechy, falcované plechy, vlnité plechy a plechové strešné škridle. Nájdete to taktiež protisnehové rúry a príslušenstvo na dokončenie snehových ochranných systémov.

 

Rúrkové snehové zábrany - ako už názov napovedá, pozostávajú z rúrok usporiadaných vodorovne, zvyčajne dvoch, uložených na špeciálnych podperách. Sú účinnou bariérou proti zosuvu snehu.

Rúrkové snehové zábrany strešné doplnky LAMINA PREŠOV

Kedy sú potrebné snehové zábrany?

Zima je v našej krajine veľmi často spojená so snežením. Sneh potom zostáva na strechách budov, kým sa nezačne trochu otepľovať. Žiaľ, so stúpajúcou teplotou stúpa aj váha snehu, keď sa začne topiť, veľmi oťažie, zosúva sa zo striech a stáva sa vážnou hrozbou. Snehové zábrany ho držia na mieste, čím zaistia, že nečakane nespadne na okoloidúcu osobu alebo auto, alebo nepoškodí fasádu budovy. Preto sú zachytávače snehu dôležitým prvkom každej strechy aj s miernym sklonom, najmä v regiónoch s častými výdatnými zrážkami a nízkymi teplotami.

Snehové zábrany sa vyrábajú z rôznych materiálov, podľa potrieb zákazníka: hliník, meď, oceľ a prémiová oceľ.  Oceľové a hliníkové snehové zábrany môžu byť práškovo lakované, aby sa dali ľahšie prispôsobiť štýlu budovy a farbe strešnej krytiny. Medené protisnehové zábrany sa naopak výborne hodia na strechy práve z tohto kovu. Naše protisnehové systémy sú zárukou kvality a zabezpečia dlhoročnú ochranu vašej strechy pred snehom. Okrem toho majú aj jedinečný vzhľad a estetiku.

Hliníkový systém ochrany proti snehu

Hliníkový systém ochrany pred snehom - rúrkové snehové zábrany LAMINA PREŠOV

Snehové zábrany z hliníkového systému sa montujú na plechové strechy so stojatou drážkou. Správne nainštalované budú chrániť pred zosuvom snehu zo strechy. Konzoly rúr umožňujú montáž snehových zábran bez vytvárania otvorov v krytine.

Jednorúrkové konzoly umožňujú montáž snehovej zábrany s jednou rúrou. Dvojitá konzola umožňuje inštaláciu dvoch snehových rúr a lepšiu ochranu pred snehom. Najrozsiahlejšia trojitá konzola je najvyššou ochranou proti veľkému množstvu zosuvu snehu. Umožňuje inštaláciu až troch snehových rúr.

Medený systém ochrany pred snehom

Medený systém ochrany pred snehom - rúrkové snehové zábrany LAMINA PREŠOV

Medený systém snehových zábran bol vytvorený pre zákazníkov, ktorí oceňujú materiály najvyššej kvality. Ako materiál je meď bezúdržbová , odolná voči korózii a vodotesná. Medené snehové zábrany sa odporúčajú na miesta, ktoré sú ťažko dostupné alebo kde je inštalácia nebezpečná.

V ponuke máme jednorúrkovú medenú konzolu, ktorá slúži na montáž jednej snehovej rúrky a dvojitú medenú konzolu, ktorá slúži na montáž dvoch snehových rúrok. Dvojrúrové snehové zábrany poskytujú väčšiu ochranu pred snehom. Ponúkame tiež medené snehové rúry, rúrkové spojky a koncovky.

Oceľový systém ochrany pred snehom

Oceľový systém ochrany pred snehom - rúrkové snehové zábrany LAMINA PREŠOV

Oceľové snehové zábrany sa používajú ako ochrana pred zosuvom snehu zo strechy na rôznych strešných krytinách. Naša ponuka zahŕňa oceľové rúrkové konzoly pre plechové strechy s obyčajným aj s vysokým falcom, ktoré umožňujú montáž snehových zábran bez vytvárania otvorov v krytine.

V ponuke máme aj konzoly pre vlnité plechy, vláknocementové škridly, ploché strechy, trapézové plechy a plechové strešné škridly.

Snehové zábrany vyrobené z pozinkovanej ocele sú následne lakované práškovou farbou z ponuky.

Zinková vrstva chráni pred mechanickým poškodením a koróziou.

Súpravy snehových zábran

Rúrkové snehové zábrany - kompletné zostavy LAMINA PREŠOV

Zostavy snehových zábran sú hotové snehové zábrany, ktoré obsahujú všetky potrebné prvky na ochranu strechy pred padajúcim snehom.  Súpravy snehových zábran umožňujú rýchlu, jednoduchú a bezpečnú montáž snehových zábran na rôzne strešné krytiny. Na zostavenie kompletnej snehovej zábrany nemusíte vyberať jednotlivé prvky.

Ponuka zahŕňa hotové súpravy na ochranu pred snehom pre plechové falcované krytiny a plechové škridly.

Snežné súpravy sa dodávajú v dvoch veľkostiach: dlhé a krátke. Nájdete v nich všetky prvky zabezpečujúce účinnú ochranu pred snehom: snehové rúry, konzoly a skrutky na ich montáž, ako aj zátky na rúry, ktoré zabraňujú vniknutiu nečistôt a vlhkosti dovnútra. Ponúkame oceľové, hliníkové a medené snehové zábrany - prvé dve môžu byť práškovo lakované v jednej z mnohých dostupných farieb.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]