Strešné lávky pripevnené na plechovej falcovanej krytine, vytvárajúce schody.

Systémy pohybu po streche

Strešné lávky

Bezpečnosť pri práci vo výškach je najdôležitejšia. Strešné konzoly spolu so strešnými lávkami umožňujú bezpečný pohyb po streche a prístup na ťažko dostupné miesta, ako sú antény a komíny.

Prejdi do e-shopu

Mám záujem - dopyt

Strešné lávky pripevnené na plechovej falcovanej krytine, vytvárajúce schody.

Systém tzv. strešnej komunikácie poskytuje stabilnú základňu a umožňuje dostať sa na ťažko dostupné miesta na streche bez toho, aby ste sa pohybovali po strmom, klzkom alebo krehkom teréne. Pozostáva z kovových komínových lavíc rôznych dĺžok – od 40 až po 200 centimetrov – a podpier, ktoré umožňujú ich trvalé pripevnenie k povrchu strechy. Každá lavica je namontovaná na minimálne dvoch konzolách, čo zaisťuje primeranú stabilitu.

Strešné lávky majú mimoriadne široké uplatnenie. Pomáhajú pri základných prácach na streche, ako je odstraňovanie snehu zadržaného snehovými zábranami alebo pri drobných opravách. Servisné lávky sa používajú pri montáži a servise rôznych zariadení, ako sú satelitné paraboly a pri pravidelnej kontrole komínového systému.

Tieto systémy pohybu po streche sa jednoducho inštalujú na rôzne druhy strešných krytín. Sú dôležitým bezpečnostným prvkom,  ktorý zabezpečí ochranu pri prácach na streche. 

Súpravy strešných lávok

Hotové súpravy strešných lávok, konzol a spojok sú vhodné pre plechové falcované krytiny, krytiny spájané metódou "click" a profilované škridloplechy s rôznymi rozmermi vlny (320/35, 350/20, 350/30).

Sú vyrábané z pozinkovanej ocele, nerezu, hliníka a medi v rôznych dĺžkach.  Nie všetky varianty sú už  dostupné v našom e-shope. Ak tam nenájdete vhodný produkt, kontaktujte nás. 

Oceľový systém

Strešná lávka kominárska nerezová z nehrdzavejúcej ocele - maketa pripevnená na plechovej krytine clip panel

Oceľový systém umožní montáž strešných lávok na rôzne strešné krytiny. V ponuke sú konzoly a strešné lávky, ktoré vytvoria ucelený strešný komunikačný systém, ktorý Vám umožní bezpečný pohyb po streche.

Oceľové konzoly pre strešné lávky sú vhodné pre keramické a betónové škridly, ploché strechy, trapézové plechy, plechy s nízkym a vysokým falcom a plechové škridly.

Jednotlivé prvky sú vyrobené z pozinkovanej ocele s práškovým nástrekom. Sú odolné voči mechanickému poškodeniu, korózii a teplotám do 100 stupňov Celzia.

Pozinkovaná oceľ je najobľúbenejšou voľbou: galvanizovaná oceľ je lacnejšia ako alternatívy, je veľmi pevná, odolná voči korózii a po inštalácii nevyžaduje žiadnu ďalšiu údržbu.

Hliníkový systém

Stresné lávky hliníkové na falc

Súčasťou hliníkového systému pohybu po streche sú konzoly, ktoré sa montujú na strechy pokryté technológiou stojatej drážky. Líšia sa sklonom strechy, na ktorej sú namontované.

Hliníkové strešné lávky  sú vysoko odolné proti korózii, chránené pred vlhkosťou a UV žiarením. Majú väčšinu tých istých výhod ako strešné lávky z pozinkovanej ocele a navyše sú oveľa ľahšie ako oni. Oba tieto materiály je možné maľovať práškovou farbou prakticky v akomkoľvek odtieni.

Medený systém

Súprava, zostava strešnej lávky medená, maketa pripevnenia na plechovej streche clip panel

Medený systém bol vytvorený pre náročných zákazníkov. Meď sa odporúča predovšetkým na strechy z medeného kovu – medené strešné lávky sú mimoriadne pohodlné, trvácne a odolné, nemali by sa však kombinovať s inými kovmi, pretože potom hrozí korózia.

Medené konzoly pre strešné lávky sú určené pre medené strechy so stojatou drážkou, so sklonom 20 až 50 stupňov.

Meď si nevyžaduje údržbu, je vode odolná a poskytuje ochranu proti korózii na dlhé roky.

Nerezový systém A2

Strešná lávka kominárska nerezová z nehrdzavejúcej ocele - maketa pripevnená na plechovej krytine clip panel

Prevedenie strešných lávok z nehrdzavejúcej ocele znamená maximálnu predpokladanú životnosť, minimálne nároky na údržbu a nízku hmotnosť. 

Tento systém sa odporúča sa predovšetkým zákazníkom, ktorým záleží na veľmi vysokej pevnosti a odolnosti.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****