Zelené strechy

Tam, kde sa stavia, možno ekologizáciou strechy získať kúsok prírody späť. Zelené strechy výrazne zhodnocujú budovu a ponúkajú rad ekologických výhod, ako ochladenie vzduchu a produkciu kyslíka, reguláciu vlhkosti, prachu a ukladanie dažďovej vody. Navyše profesionálne vykonaná výsadba predlžuje životnosť krytiny. 

Z týchto dôvodov sa spoločnosť Bauder plne venuje vegetačným strechám a dokáže Vám kompetentne poradiť. Okrem dlhoročnej odbornosti v oblasti plochých striech ponúka aj širokú škálu vyspelých systémových skladieb pre intenzívne a extenzívne ozelenenie. Tým zabezpečuje najlepšie výsledky a mení šedé púšte v zelené oázy.

Zelené strechy zadržujú prirodzeným spôsobom vodu, viažu prach a aj pri extrémnych teplotách sa neprehrievajú. Hydroizoláciu strechy chránia zelené strechy pred poveternostnými vplyvmi prostredia ešte lepšie ako štrkový násyp a predlžujú jej životnosť. Ozeleňovanie striech má rastúcu tendenciu. V každom prípade sú zelené strechy cenným a zaujímavým náhradným životným priestorom pre faunu a flóru. Takáto zelená strecha môže skrášliť aj váš rodinný dom alebo vašu firemnú budovu.

 
Bauder - Partneri - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém  |  LAMINA Prešov
 

Rozdelenie zelených striech podľa spôsobu ozelenenia strechy:

Extenzívne zelené strechy


Extenzívne zelené strechy vznikajú extenzívnym ozelenením strechy.

Extenzívne ozelenenie je tvorené nenáročnými rastlinami, prevažne nízkeho vzrastu, pochôdznymi iba v rámci kontroly a údržby plochy. Cieľom extenzívneho ozelenenia je prírode blízko založená vegetácia s nepatrným plošným zaťažením a minimálnou potrebou starostlivosti. Pre vytváranie porastu nachádzajú najčastejšie uplatnenie rôzne druhy rozchodníkov (Sedum). Možno tak vytvárať rastlinné spoločenstvá doplnené o suchomilné byliny.

Výhody:

  • • Minimálna údržbovosť.
  • • Nízke plošné zaťaženie konštrukcie strechy.
 

Intenzívne zelené strechy


Intenzívna zelená strecha je záhrada na vašej streche.

Môžete si kombinovať zatrávnenie s plochami pre rastliny, drevín. Vytvárate si vlastné odpočinkové oázy.

 

Rodinný dom

Humenné Orechová

Zelená strecha

Materiál: Asfaltové pásy Bauder +tepelná izolácie Bauder PIR FA
Realizátor: Juraj Bonfordi DEKOR.

Chcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Pokračujte výberom nastavení ochrany osobných údajov. Pre viac informácií si prečítajte naše zásady ochrany osobných údajov a zásady používania súborov cookies.