Ako zvoliť správny odkvapový systém Lamina Prešov
29. apr 2021

Ako zvoliť správny odkvapový systém

  • Odkvapy

Stále silnejšie búrky a prílivové dažde nám pripomínajú, ako dôležitý je pre našu strechu a celý dom odvodňovací čiže odkvapový systém. Ako zvoliť ten správny, aby vyhovoval práve nášmu domu, našej streche.

Najdôležitejším kritériom pre voľbu odkvapového systému je jeho veľkosť. Tá je daná jednak veľkosťou resp. rozvinutou šírkou žľabu a priemerom zvodu. Až na druhom mieste je potom výber materiálu, z ktorého je odkvapový systém vyrobený.

 

Pre orientáciu nižšie prikladám aj tabuľku pre správne určenie veľkosti odkvapového systému.

Plocha   Počet  zvodov odkvapového systému Veľkosť žľabu r.š. [r.š. v mm] Veľkosť zvodovej rúry [ DN v mm]
do 15 m2 1 200 60
do 50 m2 1 250 80
do 100 m2 1 330 100
do 150 m2 1 333 120

 

Pri realizácií odkvapového systému je dôležité pamätať aj na spádovanie samotných žľabov. Spád zaisťujeme správnym osadením žľabových hákov, pričom treba dbať na to, aby sa v žľabe netvorili prehyby v ktorých by sa mohla zadržiavať voda. Minimálny spád žľabu by mal byť 0,5% ( 0,3°).

Súčasťou odkvapového systému sú takisto okrem žľabov a zvodových rúr aj čelá, kolená, rohy, spojky, odskoky, háky, objímky prípadne tiež výpusty vody a zachytávače lístia.

 

Ako zvoliť správny odkvapový systém Lamina Prešov

V našej firme nájdete odkvapové systémy od spoločnosti EVROmat a.s., ktorý je najväčším výrobcom odkvapových systémov v ČR. V našej ponuke nájdete odkvapové systémy v rôznej veľkosti, materiálového prevedenia ( meď, titán-zinok, lakovaný pozink, lakoplast, pozink) a farby.

 

Autor
Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne LAMINA PREŠOV
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****