Falcovaná strešná krytina SCHLEBACH

VYROBÍME KRYTINU SCHLEBACH U NÁS NA MIERU PRE VÁS

Falcovaná strešná krytina

SCHLEBACH

VM Zinc - Partneri - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Krytina Schlebach je falcovaná strešná krytina vhodná pre strechy s 3° sklonom. Ideálnym podkladom je celoplošné drevené debnenie.

K podkladu sa pásy krytiny pripevňujú pevnými a posuvnými príponkami, ktoré nie sú viditeľné (tzv. skryté kotvenie). Jednotlivé pásy krytiny sa spájajú niekoľkými typmi spojov pre priečne i pozdĺžne napojenie.

Schlebach - Strešné krytiny - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov
 
U.S. Steel - Partneri - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Najvhodnejším materiálom na výrobu falcovanej krytiny je plech hliníkový Al, titánzinkový TiZn, medený Cu, ale aj pozinkovaný prírodný plech PZ alebo plech s povrchovou úpravou polyester LPL.

Výroba spočíva v súvislých pásoch o šírke Al-600 mm, Cu-500 mm a 670 mm, TiZn-670 mm, PZ-500 mm a 625 mm, LPL-625 mm kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Takéto spojenie zabezpečuje nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.

Výhody krytiny Schlebach

 • Nízka hmotnosť
 • Rýchla a jednoduchá montáž
 • Bezúdržbovosť
 • Vysoká odolnosť
 • Záruka až 30 rokov
 • Atraktívna a štýlová
 • Kompletný systém s príslušenstvom
 • Vhodná pre novostavby a rekonštrukcie
Krytina Schlebach - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Technické dáta - Schlebach

Materiál Titánzinok - VM ZINC, LPL plech,
Hliníkový plech, Meď, Pozink,
galvanizovaná oceľ s povrchom ZnAlMg
Hrúbka 0,50; 0,55; 0,60; 0,70 mm
Dĺžka 0,8-10 m
Sklon od 3°
Farba neobmedzená podľa RAL

Produktový list

Presné delenie plechov - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Krytina SCHLEBACH je strešná krytina, ktorá sa falcuje. Formovanie a falcovanie sa uskutočňuje pomocou nemeckej profi techniky SCHLEBACH. Prevedenie pásov môže byť hladké alebo s prelisom. Je možné použiť pásy rôznej dĺžky, nakoľko
formovanie prebieha priamo na stavbe.

Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Šírka pásov je od 180 do 800 mm. Tento systém umožňuje realizáciu zložitých architektonických návrhov aj oblúkových a je možné ho použiť aj pre veľmi malé sklony. Vhodný je ako pre rodinné domy, tak aj pre veľké objekty rôzneho zamerania - športové haly, výrobné haly a pod.

Použitie materiálu pre strešnú krytinu SCHLEBACH

Na výrobu krytiny sa môže použiť rôzny materiál, ako napríklad pozinkovaný plech, medený plech, hliníkový plech PREFALZ, titanzinkový VM ZINC plech alebo v poslednej dobe najpoužívanejší materiál: lako-plastovaný plech, ktorý je na výber v 20 farebných odtieňoch.

files/lamina/produkty/krytiny/falcovane krytiny/skryte_kotvenie.jpgSystém Schlebach nahrádza starý spôsob falcovania plechových krytín, kedy sa ručne "stavali" pol drážky a pomocou klampiarskeho náradia sa jednotlivé pol drážky dvojito uzatvárali. V rámci systému Schlebach sa krytina najprv naprofiluje malým a veľkým falcom, ktoré do seba zapadajú. Na tento falc sa lepí kaučukové tesnenie a pred falcovaním sa kotví pevnými a posuvnými príponkami k drevenému záklopu, resp. na strešnú konštrukciu.

Krytina Schlebach - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov
 

Pomer pevných a posuvných príponiek je závislý na dĺžke pásu a rozťažnosti materiálu.

Na záver sa krytina uzatvára špeciálnymi kliešťami (tzv. uzatvárače malého a veľkého falcu), prípadne strojovým falcovaním, v zimnom období s predohrevom pol drážky. Vďaka predohrevu možno v chladnom počasí falcovať napr. titán-zinok, ktorý môže pri nízkych teplotách (cca pod 5 º C) praskať.

Povrchové úpravy

Strong - 30 rokov záruka - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Strong

Povrchová úprava Strong s hrúbkou až 50 mikrónov zabezbečuje vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ochrane proti korózií, UV stabilite a lepšie odoláva prostrediu so znečisteným ovzduším. Vynikajúca kvalita so zárukou 30 rokov.

Eleganz - 15 rokov záruka - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Eleganz

Povrchová úprava Eleganz je najvhodnejším materiálom pre plechovú strechu. Jej povrchovú úpravu tvorí vrstva polyesteru v hrúbke 25 mikrónov obohatená textúrou čo dodáva krytine moderný matný vzhľad. Navyše sa materiál vyznačuje vyššou koróznou triedou a zvýšenou farebnou stálosťou so zárukou 15 rokov.

Standard - 10 rokov záruka - Strechy a strešné krytiny, fasády, odkvapový systém | LAMINA Prešov

Štandard

Povrchová úprava Štandard je najčastejšie používaná úprava s dobrým pomerom ceny a kvality so zárukou 10 rokov. Patrí medzi základné náterové systémy s povrchovou hrúbkou 25 mikrónov.

Rodinný dom

Budkovce

Strešné krytiny, Fasádny systém, Odkvapový systém

Dodaná strešná falcovaná krytina SCHLEBACH + jednorúrkové zachytávače snehu.

Materiál: LPL ELEGANZ plech hr. 0,5 mm, RAL 7016
Realizátor: Martin OnuferChcete vedieť viac? Neváhajte a napíšte nám!

© Všetky práva vyhradené LAMINA PREŠOV, s.r.o.   |   Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme Vám poskytli najlepší zážitok z našej stránky a ochránili vaše osobné údaje. Ak budete pokračovať, povoľujete tým prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti LAMINA PREŠOV, s.r.o.. Viac informácii