Roofgutter-Dachrynna banner
03. jún 2024

Nová éra odvádzania dažďovej vody: systém Galeco Roofgutter pre minimalistické stavby

 • Odkvapy

 

V neustále sa meniacom stavebnom sektore, kde inovácie zohrávajú kľúčovú rolu, je dôležité sledovať najnovšie trendy a technológie. Jednou z najnovších noviniek na trhu je odkvapový systém Roofgutter od renomovaného poľského výrobcu Galeco. Môžete ho poznať aj pod názvom Dachrynna.

Tento revolučný produkt prináša celý rad výhod, ktoré ho robia ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá jednoduchosť, technickú dokonalosť a minimalistický vzhľad pre svoje projekty.

Dom so systémom Roofgutter-Dachrynna

Čo je integrovaný strešný systém Galeco Roofgutter?

Galeco Roofgutter je inovatívny strešný systém, ktorý spája panel na stojatý zámok s odkvapovým systémom skrytým v jeho štruktúre a fasáde budovy. Toto dokonalé prispôsobenie strechy a odkvapového systému umožňuje dosiahnuť jednoliaty a moderný vzhľad stavby.

strecha + odkvap Roofgutter-Dachrynna

Strešný systém

Moderný strešný systém vo forme panelu so stojatým zámkom sa vyznačuje minimalistickou konštrukciou a jednoduchou montážou. Panel je dostupný v dvoch šírkach a vo verzii vyrábanej na mieru. Hoci panel so stojatým zámkom patrí medzi tradičné strešné krytiny, dokonale zapadá do modernej architektúry.

Strešný systém Roofgutter-Dachrynna

Odkvapový systém

Tento inovatívny systém skrytých odkvapov je plne integrovaný do plochy strechy a zároveň ukrýva vertikálne odkvapové rúry v izolačnej vrstve fasády. Žľaby sú plne kompatibilné s panelom na stojatý zámok, ktorý je súčasťou systému Roofgutter.

Odkvapový systém Roofgutter-Dachrynna

Systém Roofgutter, sa môže použiť na domoch bez presahu strechy, kde zabezpečuje jednotný prechod strechy do fasády. Zdôrazňuje to minimalistický štýl dokončenia stavby. Systém sa dokonca môže použiť aj pri projektoch s presahom strechy. Pri takomto type budov je systém Roofgutter jediným riešením skrytého odkvapu na trhu.

Strešný systém Galeco Roofgutter (strecha + odkvap) je odpoveďou na potreby trhu, ktoré sa týkajú nedostatku systémových riešení 2v1 a rastúcej obľuby moderných architektonických projektov, ktoré sa vyznačujú dizajnom a estetikou. Tento inovatívny produkt vďaka svojim systémovým riešeniam zabezpečí investorovi, architektovi a zhotoviteľovi úplnú spokojnosť a bezpečnosť podporenú systémovou zárukou.

Výhody systému Roofgutter (Dachrynna)

Výhody pre strechárov

 • Záruka maximálnej bezpečnosti systému: trvalé a tesné spojenie prvkov, vďaka osvedčenému riešeniu Qnnect v žľabovom systéme a špeciálnemu oceľovému kotlíku a jeho prepojeniu na odkvapovú rúru.

 • Voľná cirkulácia vzduchu: systém nenarušuje vetranie strešnej krytiny. Vetranie strešného plášťa môže byť jednoduchšie než pri systémoch s čelnými doskami.

 • Dodatočná vrstva hydroizolácie: dvojité zabezpečenie pred pretekaním vďaka dodatočnej vrstve hydroizolácie umiestnenej pod úrovňou žľabu.

 • Školenia a technická podpora: systém profesionálnych teoretických a praktických školení na montáž systému, ako aj podpora technického tímu Galeco.

Roofgutter-Dachrynna - skladba pod krytinou

Výhody pre architektov

 • Estetika: inovatívne systémové riešenie umožňujúce skryť žľab v ploche strechy a zvodovú rúru v izolačnej vrstve fasády. Žľab je úplne neviditeľný pre oko, čo zaručuje jednotné a minimalistické dokončenie budovy.

 • Inovatívnosť: systém môže byť použitý nielen v projektoch bez presahu strechy, ale aj v tých s presahom, čo je unikátne riešenie skrytého žľabu pre tento typ budov.

 • Materiály na projektovanie: úplná dostupnosť nástrojov na projektovanie v podobe knižníc BIM a CAD, ktoré umožňujú implementáciu produktu do architektonického projektu.

 • Poradenstvo: školenia architektov, produktové webináre a podpora v procese projektovania zabezpečená profesionálnym tímom technického poradenstva Galeco.

 

Výhody pre investorov

 • Systémové riešenie: riešenie v podobe systému 2v1 uľahčuje investorovi výber jednotlivých komponentov.

 • Bezpečnosť a pokoj: systémová záruka 15 rokov, ako aj individuálne technické záruky: 50 rokov na panel s montážou na stojatý zámok, 40 rokov na hliníkovú spodnú konštrukciu, 35 rokov na úroveň oceľového žľabu, 15 rokov na zvody z PVC.

 • Vysoká kvalita a starostlivosť o životné prostredie: škandinávska oceľ GreenCoat® Pural BT použitá na výrobu strešných panelov a v úrovni odkvapu zaisťuje vynikajúcu odolnosť proti korózii a poveternostným vplyvom, ako aj trvanlivosť lesku a farby. Obsahuje povlak na báze biotechnológie, na výrobu ktorého sa namiesto ropných derivátov použil švédsky repkový olej.

 • Kompletný servis: spoločnosť Galeco ponúka technické poradenstvo pre architektov vo fáze projektovania, školiacu podporu pre veľkoobchodníkov so strešnými systémami a montáž autorizovanými pokrývačmi.

 

Nový odkvapový systém Galeco Roofgutter prináša moderné, estetické a praktické riešenia, ktoré zaručia spokojnosť všetkých zúčastnených strán – od investorov, cez architektov až po zhotoviteľov. Jeho inovatívny dizajn a pokročilé technológie zabezpečujú nielen efektívne odvádzanie dažďovej vody, ale aj dlhodobú spoľahlivosť a minimálnu údržbu. Roofgutter je ideálny pre projekty, ktoré si zakladajú na vysokej kvalite a estetike, pričom spĺňa najprísnejšie normy a požiadavky moderného stavebníctva. 

Tento systém je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú špičkové technické riešenia a chcú byť priekopníkmi v oblasti inovácií. Galeco Roofgutter vám umožní odlíšiť sa od konkurencie a poskytne stavbám jedinečný vzhľad a funkčnosť. S podporou systémovej záruky a odborného poradenstva sa môžete spoľahnúť, že váš projekt bude úspešný a trvácny. Ak teda hľadáte riešenie, ktoré kombinuje moderný dizajn, efektivitu a spoľahlivosť, Roofgutter je tou najlepšou voľbou. 

 

 

 

Autor
LAMINA PREŠOV
 • 051 77 323 83
 • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****