06. máj 2024

Prečo používať hroty proti vtákom Predstavte si, že vlastníte krásnu budovu s impozantnou fasádou a elegantnou strechou. Je to vaša pýcha a radosť, výsledok rokov tvrdej práce a investícií. Ale čo sa stane, keď sa táto nádherná budova stane terčom nechcených návštevníkov – vtákov? Vtáky môžu byť síce pôvabné stvorenia, ale keď sa usadia na […]

Odkvapy
13. jan 2023

V súčasnej dobe sa kladie veľký dôraz na znižovanie energetickej náročnosti stavieb. Podlieha tomu celé stavebníctvo – menia sa zloženia materiálov, skladba stavieb a pod.

10. jan 2023

Čo má vplyv na životnosť PVC fólií? Hlavným faktorom je kvalitné prevedenie hydroizolácie a kvalitná fólia. Druhotnými faktormi sú pravidelná údržba a kontrola takýchto striech (aspoň dvakrát za rok) či včasné odstránenie vád. Životnosť PVC fólií môžu predĺžiť nasledujúce riešenia:

Rodinný dom Veľký Šariš plechová strešná krytina CLIP PANEL -3 LAMINA PREŠOV
12. dec 2022

Strešný vpust je vždy ako spodný diel (preto má v názve vonkajší priemer pre napojenie na nadväzujúce dažďové potrubie) a nadstavec vpustov sa osadzuje vždy do vpustu (hrdlo vpustu, teda jeho horná časť je univerzálna cca 130 mm a nezáleží na tom, či je vpust DN 70, 100 alebo 125 – nadstavec vpustu ide vložiť do týchto priemerov).

Ventilácia strechy
25. okt 2022

Strešné výlezy nám umožňujú bezpečný, no pritom jednoduchý prístup na strechu za účelom údržby krytiny, čistenia komínu či pri montáži rôznych elektronických zariadení (internet, kamerový systém a pod.).

Lexan polykarbonáty na veľkom prístrešku nad vchodovou bránou a schodmi
20. okt 2022

S polykarbonátom sa pri prácach na vašej stavbe stretnete veľmi často. Je jedným z najčastejšie používaných materiálov v našej výrobe, preto sme s ním do detailov oboznámení. Trochu bližšie vám ho predstavíme.

Strecha rodinného domu Budkovce - falcovaná strešná krytina SCHLEBACH LAMINA PREŠOV - plech LPL ELEGANZ RAL 7016 antracit
06. sep 2022

Správne kotvenie strešnej krytiny je alfou a omegou riadnej funkčnosti strešného plášťa. Je potrebné venovať mu rovnaké percento pozornosti ako strešnej skladbe, snehovým zábranám alebo správnemu odvodneniu.

PVC strešné fólie Bauder pre ploché strechy Lamina Prešov
30. aug 2022

Spoločnosť Bauder je tretím najväčším výrobcom materiálov pre ploché strechy v Európe. Venuje sa nielen výrobe, ale aj vývoju a inovácii materiálov. Do jej portfólia patria tepelné PIR izolácie pre ploché a šikmé strechy, asfaltové hydroizolácie, hydroizolácie na báze PVC a hydroizolácie na báze TPO (FPO).

rodinný dom Petrovany LAMINA PREŠOV
10. aug 2022

Pojem lapač nečistôt sa v stavebníctve nevyskytuje až tak často, používanejším pojmom je skôr GEIGER. Ide o príslušenstvo odkvapového systému, ktoré slúži na zachytávanie splavenín zo strechy budovy. 

Rodinný dom, Osikov - strešná krytina LAMINKA - snehové zachytávače LAMINA PREŠOV
27. júl 2022

Žiadna stavba sa nezaobíde bez použitia klampiarskych prvkov. Svoje uplatnenie si nájdu pri strechách – či už šikmých alebo plochých, a nájdeme ich na fasádach. 

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****