Rodinný dom-Kancelárske priestory Vranov nad Topľou - asfaltové pásy LAMINA PREŠOV
23. jan 2023

Aktuálne sú trendom ploché strechy. V architektúre sa objavujú čoraz viac, no treba podotknúť, že so sebou tieto strechy prinášajú rôzne riziká poškodenia.

Rodinný dom Humenné - šikmá strecha, plechová strešná krytina CLIP PANEL LAMINA PREŠOV - LPL plech ELEGANZ RAL 8017
19. jan 2023

Zimné obdobie prináša so sebou oveľa viac rizík ako iné ročné obdobia. Či je to stavebníctvo, doprava, strojárstvo, poľnohospodárstvo, alebo dokonca ľudský organizmus, všetci sa na zimu musíme pripraviť. Ani pri streche ako celku (strešná krytina, doplnky a odkvapový systém strechy) nemôžeme zanedbať prípravu na zimnú sezónu.

10. jan 2023

Čo má vplyv na životnosť PVC fólií? Hlavným faktorom je kvalitné prevedenie hydroizolácie a kvalitná fólia. Druhotnými faktormi sú pravidelná údržba a kontrola takýchto striech (aspoň dvakrát za rok) či včasné odstránenie vád. Životnosť PVC fólií môžu predĺžiť nasledujúce riešenia:

BauderLiquitec odporúčame - tekutá hydroizolácia
21. dec 2022

Pri realizácii nových striech, ale aj pri rekonštrukciách sa často stretávame s rôznymi zložitými prestupmi strechou. Niekedy je pomerne náročné zabezpečiť vodotesné napojenie týchto prestupov na krytinu. Často totiž ide o napojenie rôznych materiálov.

Rodinný dom, Tatranská Štrba - šikmá strecha CLIP PANEL LAMINA PREŠOV - plech LPL STRONG RAL 7016
19. dec 2022

Strecha musí vydržať desaťročia. Prečo na streche nešetriť?

Rodinný dom Veľký Šariš plechová strešná krytina CLIP PANEL -3 LAMINA PREŠOV
12. dec 2022

Strešný vpust je vždy ako spodný diel (preto má v názve vonkajší priemer pre napojenie na nadväzujúce dažďové potrubie) a nadstavec vpustov sa osadzuje vždy do vpustu (hrdlo vpustu, teda jeho horná časť je univerzálna cca 130 mm a nezáleží na tom, či je vpust DN 70, 100 alebo 125 – nadstavec vpustu ide vložiť do týchto priemerov).

tepelna roztiaznost strechy
02. dec 2022

V tomto blogu vám chceme predstaviť originálne lemovanie strešných okien Velux ku krytine Clip panel. 

28. nov 2022

V tomto blogu vám chcem predstaviť novinku od spoločnosti Bauder, ktorá začala vyrábať TPO/FPO ECO hydroizolačnú fóliu Thermoplex na ploché strechy.

Pásy na šikmé strechy Bauder PHV podkladové pásy LAMINA PREŠOV
07. nov 2022

Pre strechy máme všetko, čo potrebujú, vrátane potrebných podkladov ako tento. Čo je Bauder TOP TS 40 NSK a ako vám je nápomocný na vašej stavbe?

Fasádne dosky Fundermax
04. nov 2022

Od 1. 1. 2021 je na Slovensku podľa vyhlášky č. 364/2012 Z. z. možné postaviť len domy, ktoré spĺňajú prísne štandardy Európskej únie – to znamená energetickú triedu A0, čiže budovy s približne nulovou spotrebou energie.

Kontaktujte nás!

Chcete zistiť viac? Ponúkame Vám bezplatnú individuálnu konzultáciu.

Mgr. Tomáš Pápež
Vedúci predajne
  • 0911 421 855
  • [javascript protected email address]

Nakúp a vyhraj víkendový pobyt v Kontakt wellness hotel ****